Z Gazety Prawnej 8 października 2015 roku

with 1 komentarz

W tym numerze, warto przeczytać:

1. Można stracić pracę za niezrealizowanie planów sprzedażowych.

2. Po czym poznać, czy umowa zlecenie jest umową o pracę?

1. Pracownik na stanowisku kierowniczym i samodzielnym odpowiedzialny za realizację wyników sprzedaży może utracić pracę, jeżeli nie zrealizuje wskazanych przez pracodawcę wyników. Tak stwierdza Pani Mecenas Magda Słomska adwokat, kancelaria Dentons przywołując wyrok Sądu Najwyższego z 20 stycznia 2014 r. (sygn. akt II PK 116/13). Uzasadnieniem dla takiej decyzji Sądu i pracodawcy jest fakt, że pracodawca musi mieć możliwość budowania zespołu pracowników w sposób jak najlepiej odpowiadający ich potrzebom i planom biznesowym.

Za: Opr. BL Kierownik może stracić pracę, jeśli nie zrealizuje planów w Dziennik Gazeta Prawna 8 października 2015 roku

2. Jeżeli praca wykonywana jest pod nadzorem i kierownictwem przełożonego, w miejscu i czasie przez niego wskazanym, nosi znamiona umowy o pracę i niezależnie jak została nazwana umowa, jest to zatrudnienie na podstawie stosunku pracy, czyli podlega przepisom Kodeksu Pracy. Istotne są tu przede wszystkim faktyczne warunki wykonywania pracy, a nie postanowienia zawarte w podpisanej umowie.

Za: Maria Kuźniar Praca pod nadzorem spełnia znamiona pracy na etacie w Dziennik Gazeta Prawna 8 października 2015 roku

Zapisz się na porcję bezpłatnych, dodatkowych informacji!
Prosto do Twojej skrzynki informacje prawne przydatne w biurze, pliki uzupełniające wpisy na blogu, dodatkowe wieści i informacje.
Sama nie cierpię spamu. Twój adres nigdy nie będzie nikomu przekazany.
Iza Krzyszycha
Follow Iza Krzyszycha:

Tak się cieszę, że mogę dzielić się tym co się nauczyłam, doświadczyłam! Zawsze, gdy udaje mi się komuś pomóc, mam ochotę śpiewać "mam tę mooooc. Jeśli pomogłam Ci jakkolwiek - napisz mi o tym proszę. Dzięki temu będę miała jeszcze więcej siły na pomaganie :)

One Response

  1. Prawo w biurze.
    | Odpowiedz

    […] o tym pisałam też w tym artykule: umowa zlecenie – znamiona umowy o pracę. […]

Leave a Reply