Po co nam ludzie tacy jak my?

with Brak komentarzy

Zbiegły się dwa wydarzenia, które mnie emocjonują tak, że energia od nich płynąca nie pozwala mi spać. Muszę jej trochę z siebie upuścić, stąd ten post.

Po pierwsze, przygotowuję dla Was pewną niespodziankę, która ujrzy światło dzienne już niebawem. Na razie nie chcę więcej pisać, bo możecie się domyślić ;).
A po drugie, jutro czyli w piątek jadę na wielkie spotkanie, spęd, zjazd, zlot przedsiębiorczych kobiet: Zlot Latającej Szkoły 2016. Jest to duża, dwu, a w zasadzie trzy dniowa impreza warsztatowo ? networkingowa, organizowana przez super kobiety, dla super (że tak powiem nieskromnie) kobiet. Szacuję, że w sumie będzie około 300 aktywnych, przedsiębiorczych kobiet.
Nie wiem jak Wy, ale ja dawno odkryłam, że otaczanie się ludźmi, zwłaszcza kobietami, które robią w życiu to co ja, myślą podobnie, mają podobne pasje, marzenia i problemy, bardzo mnie wspiera.
Co konkretnie daje mi przebywanie wśród takich ludzi?
  1. Zrozumienie

Nie zawsze najbliższe otoczenie, choćby nie wiem jak sprzyjające nam i chętne do pomocy, będzie w stanie pojąć co dokładnie robimy i po co. Czym się tak ekscytujemy i dlaczego. Jeśli mamy wokół siebie ludzi, którzy działają tak jak my, robią podobne rzeczy, łatwiej będzie zrozumieć im naszą ekscytację, zdenerwowanie, smutek, strach czy obawy.
  1. Inspirację

Gdy jest się wciąż w tym samym środowisku, w otoczeniu tych samych ludzi, pewne sprawy widzi się wciąż w ten sam sposób. Możliwość przegadania swoich problemów, tego co hamuje i nie pozwala się rozwijać – zmniejsza je. Sprawia, że w prosty i nieoczekiwany sposób udaje się znaleźć drogę, którą można podążać i nie trzeba się martwić już samemu, że coś się nie uda, bo w razie czego można sięgnąć do pomysłów innych.
  1. Siłę

Potwierdzenie w oczach innych, że to co robię jest dobre, wartościowe i słuszne jest niezwykle potrzebne. Zdarza się, że przychodzą dni, gdy sami nie dajemy rady. Cudownie jest móc oprzeć się na doświadczeniach innych, ich wspomnieniach, że też przez to przechodzili. Możliwość podłączenia się do takiego zewnętrznego źródła energii i siły powoduje, że nasze mentalne muskuły nabierają tężyzny i mocy a siła wraca.
  1. Informację zwrotną, nie zawsze przyjemną, ale zawsze rozwijającą

W przyjaznej atmosferze możemy dowiedzieć się co można – w naszym sposobie działania, myślenia poprawić, zmienić aby osiągać jeszcze lepsze rezultaty. Czasami naprawdę niewielka zmiana, nie wymagająca od nas wysiłku pozwala nieprawdopodobnie poprawić jakość naszych działań.
  1. Pomoc w rozwiązaniu problemów

Gdy mamy możliwość zapytać, posłuchać czy poczytać o problemach innych, niekiedy tym samym pozbywamy się własnych. Bo ludzie do nas podobni mają podobne problemy. Nurtują ich podobne sprawy. Czasami zupełnie ?niechcący? i przy okazji rozwiązują się nasze dylematy.
  1. Wzajemne wsparcie

Bardzo, mega ważne dla osiągania sukcesu. Wielu osobom budzi się wewnętrzny krytyk, który mówi ?nie dasz rady?, ?po co Ci to?, ?siedź cicho i ciesz się z tego co masz?. Sami sobie podcinamy skrzydła. Usłyszenie od innych ?dasz radę? pomaga znowu stanąć na nogi i robić swoje.
  1. Dostęp do doświadczeń i wiedzy innych

Wiele można nauczyć się w szkołach, na kursach, wyczytać z książek. Nic jednak nie zastąpi kontaktu z grupą osób, która ma podobne doświadczenia jak my, boryka się z podobnymi wyzwaniami.
  1. Dobra zabawa w doborowym towarzystwie

Takie wyjazdy jak ten, na który się wybieram, gdzie jeszcze nie znam osobiście innych uczestniczek, ale już wiele o sobie wiemy dzięki grupie na Facebooku, gdzie przedstawiamy się, rozmawiamy, umawiamy na osobiste pogadanie są po prostu okazją by oderwać się od codzienności, zabawić się, uwolnić energię i wyprodukować endorfiny na przyszłość. A potem niech ta energia niesie nas w codziennym życiu i zmaganiu.
Co jest niezbędne do osiągnięcia tego wszystkiego?
Pozytywne nastawienie i otwartość. Umiejętność powiedzenia co uwiera i wysłuchania innych. Bo to wszystko co powyżej może się udać tylko wówczas, gdy nastawiamy się na bycie razem i współodczuwanie.
Ale, że jest to temat na kolejny artykuł, to ilustracją wyjaśniającą ile można zyskać, a ile stracić przy pomocy nastawienia, niech będzie ten filmik:

Jako obrazka wyróżniającego użyłam kadru z filmu Drżące Trąby Natalii Brożyńskiej, zamieszczonego w całości powyżej.

Zapisz się na porcję bezpłatnych, dodatkowych informacji!
Prosto do Twojej skrzynki informacje prawne przydatne w biurze, pliki uzupełniające wpisy na blogu, dodatkowe wieści i informacje.
Sama nie cierpię spamu. Twój adres nigdy nie będzie nikomu przekazany.
Iza Krzyszycha
Follow Iza Krzyszycha:

Tak się cieszę, że mogę dzielić się tym co się nauczyłam, doświadczyłam! Zawsze, gdy udaje mi się komuś pomóc, mam ochotę śpiewać "mam tę mooooc. Jeśli pomogłam Ci jakkolwiek - napisz mi o tym proszę. Dzięki temu będę miała jeszcze więcej siły na pomaganie :)

Leave a Reply