Z Gazety Prawnej 7 października 2015

with Brak komentarzy

Przydatne z tego numeru:

1. O co można pytać na rozmowie rekrutacyjnej?

2. Zmiany w Kodeksie Pracy 2016 ? umowa na zastępstwo, umowa na czas wykonywania określonej pracy.

1. Tematykę rozmowy rekrutacyjnej reguluje Kodeks Pracy. Jeżeli podczas rozmowy pada pytanie o stan zdrowia, w tym ewentualną ciążę, musi mieć to uzasadnienie w wymaganiach stanowiska którego rozmowa dotyczy. W innym przypadku, są to informacje prywatne, o które rekruter nie ma prawa pytać, gdyż może to zostać uznane za przejaw dyskryminacji. Jeśli chodzi o dane kontaktowe, w naszych dokumentach rekrutacyjnych mamy obowiązek podać wyłącznie adres stacjonarny. Podanie prywatnego adresu mail i telefonu są decyzją osoby składającej dokumenty i nie można ich wymagać. Pytania o wcześniejsze doświadczenia zawodowe powinny dotyczyć wyłącznie umów o pracę.

Za: Maria Kuźniar W rozmowie kwalifikacyjnej trzeba uszanować prywatność w Dziennik Gazeta Prawna 7 października 2015 roku

2. Nowelizacja Kodeksu Pracy:

22 lutego 2016 roku wejdzie w życie nowelizacja Kodeksu Pracy. Zmiany będą dotyczyły między innymi umów na zastępstwo. Wydłuży się okres wypowiedzenia tych umów. Zostanie zrównany z innymi umowami czasowymi zawieranymi w oparciu o Kodeks Pracy. Nadal tych umów nie będzie obowiązywał 33 ? miesięczny limit, ani ograniczenie do trzech kontraktów.

Po 22 lutym 2016 roku nie będzie możliwości zawierania umów na wykonanie określonej pracy.

Za: Łukasz Guza Trzy pytania odpowiedzi udzielał Piotr Wojciechowski w Dziennik Gazeta Prawna 7 października 2015 roku

Zapisz się na porcję bezpłatnych, dodatkowych informacji!
Prosto do Twojej skrzynki informacje prawne przydatne w biurze, pliki uzupełniające wpisy na blogu, dodatkowe wieści i informacje.
Sama nie cierpię spamu. Twój adres nigdy nie będzie nikomu przekazany.
Iza Krzyszycha
Follow Iza Krzyszycha:

Tak się cieszę, że mogę dzielić się tym co się nauczyłam, doświadczyłam! Zawsze, gdy udaje mi się komuś pomóc, mam ochotę śpiewać "mam tę mooooc. Jeśli pomogłam Ci jakkolwiek - napisz mi o tym proszę. Dzięki temu będę miała jeszcze więcej siły na pomaganie :)

Leave a Reply